Bronz Medya


Google Meet yeni toplantı ekipmanını piyasaya tanıttı

Haber Girişi: 18.09.2020 08:47:36

Haber , Genel , Google Meet yeni toplantı ekipmanını piyasaya tanıttı

Haber Girişi: 18.09.2020 08:47:36, Son Güncelleme:18.09.2020 08:47:36

Google Meet yeni toplantı ekipmanını piyasaya tanıttı

Pandemi yüz yüze toplantıların daha seyrek hale gelmesine ve görüntülü konferans kullanımının her zamankinden daha sık görülmesine neden olduğundan, Google, yüksek kaliteli toplantılar yapmak için yeni bir Meet cihazı başlattı. Lenovo ile işbirliği içinde geliştirilen bir dizi ekipman toplantı odasına tanıtıldı.

Smart Camera adlı kamera, 4K çözünürlük vaat ediyor. Ek olarak, Google AI kullanımı sayesinde, çerçeveye giren kullanıcıları tanıyabilir ve otomatik yakınlaştırma gibi işlemleri gerçekleştirebilir. Farklı bölgelerde kullanılmak üzere iki adet 12MP ve 20.3MP kamera sağlanmıştır.

İkinci cihaz hoparlördür. Google TPU (Google tarafından geliştirilen bir makine öğrenimi departmanı) sayesinde, Smart Audio Bar, şirketin True Voice adını verdiği ses kalitesinde bir aktarım sağlayabilir. True Voice, zararlı sesleri ortadan kaldırabilen ve insan seslerini netleştirebilen çok kanallı bir gürültü azaltma teknolojisi olarak tanımlanmaktadır.

Büyük konferans salonları olan şirketlerde kullanılmak üzere Mic Pod adında bir ürün piyasaya sürüldü. Mic Pod, Ethernet kablosunu kullanabilir. Mikrofon, üzerindeki düğmeler kullanılarak susturulabilir veya yeniden etkinleştirilebilir.

Tüm bu ürünleri kontrol etmek için bir bilgi işletim sistemi de sağlanır. Cihaz, 8. nesil Intel i7 işlemci içerir ve ayrıca bir Ethernet kablosuyla İnternete bağlanabilir. Bununla birlikte, cihaz ayrıca bir kablosuz ağ bağlantısı içerir. Bu Ethernet portları, diğer cihazları sisteme en hızlı şekilde bağlamak için kullanılır. Ayrıca sistem, depolama için 4 GB bellek ve 128 GB SSD içerir.

Uzaktan kumanda olarak iki farklı seçenek sunulmaktadır. İlki, klasik düğmeli uzaktan kumanda. Uzaktan kumanda, küçük oda paketindeki standart konfigürasyondur. İkinci uzaktan kumanda bir dokunmatik ekrana sahiptir. Diğer tüm cihazlar gibi, bu cihaz da bir Ethernet kablosuyla bağlanır. Dokunmatik kontrol ile, bir konferans odasında aktif bir toplantıyı görüntüleme veya bir toplantıya sesli komutlarla katılma gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Hemen Projenizi Başlatın