İnstagram’a Abonelik Özelliği Geliyor!

İnstagram’a Abonelik Özelliği Geliyor!

İçerik üreticilerini sevindiren bir haber geldi. Sosyal medya platformlarının başında gelen instagram içerik üreticilerinin para kazanmasına yönelik “abonelik” özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Sınırlı sayıda kullanıcı ile yapılan testler sonrasında kullanıma açılacak olan özelliğin fiyatı 10.99 Tl ile 54.99 Tl arasında değişiyor. Geçtiğimiz günlerde yeni şirketini duyuran instagram şimdide içerik üreticilerinin para kazanmasına yönelik çalışmalarını arttırdı. Meta’ya ait olan sosyal medya platformu instagram içerik üretcilerinin platform üzerinden para kazanmasına yönelik uzun süredir beklenen abonelik özelliğini kullanıma sunmaya hazırlandığını bildirdi.

IOS ve Android işletim sistemlerinin uygulama mağazalarında yaptığı güncelleme ile birlikte kullanıcılarına uygulama için satın alımlar bölümünden instagram subscriptions (Abonelikleri) bölümünü ekleyen instagram’ın yeni özelliğinin ücretleri de belli oldu.

Abonelik özelliğinin fiyatı öncelikle sınırlı sayıda kullanıcı ile test edilecek, fiyatı 10,99 TL ile 54,99 TL arasında değişecek ve uygulamanın yurt dışı maliyeti 0,99 ABD doları olacaktır.

Fiyat aralığına göre en düşük fiyat ile en yüksek fiyat arasındaki farkın detayları açıklanmıyor ancak testin başarılı olması durumunda özellik tüm kullanıcılara açık olacak.

Instagram, abonelik sistemini yaz aylarında denedi ve "özel hikaye" özelliğini test etti, içerik oluşturucunun hikayesini yalnızca aboneler görebilir.

Haber Başlıkları

İnstagram’a Abonelik Özelliği Geliyor!

Sosyal Medya Yönetimi

Dijital Pazarlama Projenizi Şimdi Başlatın!

Dijital dünya sizleri bekliyor. Şimdi harekete geçmenin tam zamanı!

Whatsapp İletişim