Sosyal Medya Yöneticiliği

Sosyal Medya Yöneticiliği

Bir şirketin ya da bir kişinin sosyal medya hesabını yönetmek istiyorsanız öncelikle içerik pazarlama üreticisi olmanız gerekmektedir.  Üretilen her özgün içeriğin planlanması ve paylaşıma sunulması gereklidir. Üretilen içeriğe uygun görsel bulabilir photoshop gibi yardımcı programlar aracılığıla'da görseller tasarlayabilirsiniz.

İçerik Üretimi ve Görsel Tasarımını Yapıyorum?

Bu iki kriteri biliyorsunuz ya da yapabiliyorsunuz varsayıyorum. Tasarlanan ve üretilen içerikler paylaşılacak hesabın tüm kriterlerini karşılıyorsa paylaşım saati ve hastag çalışmaları yapılması gerektiği anlamına geliyor.

Hastag Çalışmasını Nasıl Yaparım?

Hastag bulmak aslına bakıldığında hiçte  zor bir durum değil aslında. Önemli olan hangi konuda paylaşım yaptığınız paylaşım yapılan konuda tk yapmanız gereken uygun başlık için daha az ölçekli etiketler kullanmak unutmayın büyük potansiyeli olan etiketler küçük ya da az takipçisi olan hesaplar için uygun değildir. Az takipçiniz var ise minimum düzeyde paylaşım görmüş etiketler bulmalısınız.

Gösterim Sayılarındaki Artış Olmaz ise?

Bu aşamada devreye planlama ve strateji giriyor.

  • Markanın hangi hedef kitleyi hedeflediği?
  • Markanın sektördeki gücü ve zayıf yanları,
  • Marka dili oluşturma,
  • Markanın içerik yönetim teması,
  • Pazarlama hedefi, hedefler ve amaçlar

gibi birçok konu başlığında analizler ile çıkacak sonuca göre ileriye dönük hazırlıklar ve planlamalar yapılmalıdır. Unutmayın yapılan her plan sizi dijital pazarlamada daha da ileriye taşıyacaktır.

Sosyal Medya Ajansı

Haber Başlıkları

Yeni Temamız Lojistik Teması-01 Yayında..

Seo Uzmanı

Dijital Pazarlama Projenizi Şimdi Başlatın!

Dijital dünya sizleri bekliyor. Şimdi harekete geçmenin tam zamanı!

Whatsapp İletişim